Vacuslim

600 ден

Oпис на производот:

Vacuslim 48 е третман за слабеење кој може да се примени секогаш кога е потребно да го забрзате процесот на слабеење, да го забрзате метаболизмот, да ја затегнете кожата, да се ослободите од целулитот, да ги елеминирате масните наслаги, но и генерално да го подобрите изгледот на кожата.

Со методот Vacuslim 48, видливо ќе го намалите обемот на критичните делови од телото, особено во пределот околу стомакот, колковите и струкот. Со помош на вакумот, истовремено се постигнува ефект на сауна и ефект на лимфна дренажа.

Времетраење:
30 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU