Трипептиди

1500 ден

Oпис на производот:

 Отклучете ја тајната на убавината без стареење со трипептидниот третман на Body M. Знаеме дека зачувувањето на младешка и сјајна кожа е главен приоритет за нашите клиенти. Затоа го воведовме овој револуционерен третман дизајниран да ги таргетира видливите знаци на стареење. Нашиот искусен тим од експерти ја користи моќта на трипептидите, познати по нивните исклучителни својства за зацврстување на кожата и намалување на брчките. Овој третман е прецизно направен за да ја подмлади вашата кожа, оставајќи ја помазна, поцврста и помладешка. Откријте ги трансформациските придобивки од Трипептидниот третман во Body M и тргнете на патување до новат младост за вашата кожа. Искусете ја науката за убавина во рацете на нашите професионалци и вратете ја природната живост на вашата кожа. Кажете им збогум на фините линии и добредојде за сјајната убавина што им пркоси на возраста.

Времетраење:
60 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU