Освежителна маска на лице

500 ден

Oпис на производот:

 Ревитализирајте ја вашата кожа и прифатете свеж, сјаен тен со нашата палета на свежи маски за лице. Во BODY M, веруваме во моќта на природата да ја храни и подмладува вашата кожа. Нашите свежи маски за лице се рачно изработени со најдобрите природни состојки. Секоја маска е внимателно формулирана за да одговори на одредени проблеми на кожата, од хидратација и осветлување до детоксикација и смирување. Со состојки како органско овошје, ботанички екстракти и антиоксиданси, нашите маски се дизајнирани да испорачаат свежина и природна убавина на вашата кожа. Препуштете се на врвниот ритуал за грижа за себе и откријте ја блескавата, здрава кожа што ја заслужувате. Истражете ја нашата колекција на свежи маски за лице и почестете се со ревитализирачко искуство за нега на кожата како ниедна друга.

Времетраење:
30 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU