Освежителен третман на лице

800 ден

Oпис на производот:

 Доживејте го врвниот луксуз за нега на кожата со нашиот освежувачки третман за лице во BODY M. Знаеме дека вашето лице не заслужува ништо друго освен најдоброто, па затоа го создадовме овој извонреден третман за ревитализирање и обновување на вашата кожа. Нашиот освежувачки третман за лице е дизајниран да го истакне природниот сјај на вашата кожа. Ние користиме комбинација од врвни, свежи и органски состојки за чистење, ексфолијација и длабоко негување на вашата кожа. Ова подмладувачко искуство ќе ве остави да се чувствувате освежени, опуштени и апсолутно сјајни. Почестете се со освежувачки третман за лице што ја разгалува вашата кожа и ја враќа нејзината виталност. Кажете збогум на сивиот тен и добредојде за блескавиот тен. Откријте ја трансформативната моќ на природата во секој свеж, спа квалитетен момент во BODY M.

Времетраење:
60 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU