Мадеро третман на лице

800 ден

Oпис на производот:

 Искусете ја древната уметност на Мадеротерапијата, наменета за вашето лице во BODY M. Мадеротерапијата, позната и како масажа со дрво, е вековна техника која ја користи моќта на специјално изработените дрвени алатки за вајање, тонирање и подмладување на вашата кожа. Нашата Мадеротерапија за лице е природен и неинвазивен третман дизајниран да промовира лимфна дренажа, да го намали отокот и да ги подобри контурите на цртите на вашето лице. Нежните, ритмички движења на дрвените алатки ја стимулираат циркулацијата на крвта и производството на колаген, оставајќи ја вашата кожа да изгледа и да се чувствува освежена. Во Body M, се гордееме што нудиме приспособено искуство со Мадеротерапија прилагодено на вашите уникатни потреби за нега на кожата. Поврзете се повторно со вашата природна убавина и откријте блескав, ревитализиран тен кој ја рефлектира вашата внатрешна виталност. Прифатете ја вековната мудрост на Мадеротерапијата, сега иновативно применета за модерна нега на кожата и повторно откријте ја убавината на вашето лице во Боди М.

Времетраење:
60 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU