Јапонски третман на лице

1500 ден

Oпис на производот:

 Започнете едно патување на спокојство и убавина со нашиот јапонски третман за лице во Body M. Инспириран од вековните јапонски традиции за нега на кожата, овој третман ја комбинира древната мудрост со модерните техники за да ви овозможи вистинско трансформирачко искуство. Нашиот јапонски третман за лице е холистички пристап за нега на кожата, фокусирајќи се на рамнотежа, хармонија и благосостојба на вашата кожа. Ние користиме мешавина од природни јапонски состојки познати по нивните подмладувачки својства, како зелен чај, оризови трици и саке. Се применува и неверојатно пријатна масажа. Овие состојки работат во хармонија за да ја прочистат, хидратираат и подмладуваат вашата кожа, оставајќи ѝ сјаен, младешки сјај. Во Body M, ние сме посветени да ви обезбедиме автентичен и приспособен јапонски третман за лице прилагоден на вашиот уникатен тип на кожа и грижи. Потопете се во спокојството на овој древен ритуал за убавина и излезете со тен кој ја одразува чистотата и естетиката на јапонските традиции за нега на кожата. Искусете ја уметноста на јапонската убавина и повторно откријте го сјајот на вашата кожа во Body M. Дозволете безвременските тајни на Јапонија да ја истакнат вашата внатрешна и надворешна убавина

Времетраење:
60 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU