Green – peel третман на лице

1500 ден

Oпис на производот:

Револуционизирајте ја вашата рутина за нега на кожата со Green Peel, иновативно решение за убавина од Германија, исклучиво во Body M. Искористувајќи ја експертизата на германската наука за нега на кожата, овој третман ја претставува врвната предност на подмладување на лицето. Нашиот третман за лице со зелен пилинг е неинвазивен и природен пристап за враќање на младешката виталност на вашата кожа. Развиена од Др. Кристин Шрамек, овој третман користи мешавина од моќни билни состојки за длабоко ексфолирање, обновување и ревитализација на вашата кожа. Искусете го нежното, но ефикасно отстранување на мртвите клетки од кожата, намалување на фините линии и подобрување на текстурата на кожата. Во Body M, се гордееме што ви нудиме приспособено искуство со green peel што одговара на вашите уникатни потреби на кожата. Нашите обучени професионалци ќе ве водат низ трансформативното патување, оставајќи ја вашата кожа да изгледа и да се чувствува освежена, подмладена и сјајна. Откријте ја германската иновација за нега на кожата која го зафати светот на убавината. Откријте осветлен и поздрав тен со Третманот за лице GREEN PEEL, исклучиво во Body M.

Времетраење:
45 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU