Ензимски пилинг на лице

800 ден

Oпис на производот:

 Откријте ја трансформативната моќ на нашиот третман за лице со ензимски пилинг, нежен, но ефикасен начин за подмладување на вашата кожа. Во BODY M, веруваме дека ви нудиме иновативни решенија за вашите потреби за нега на кожата. Нашиот третман за лице со ензимски пилинг користи природни ензими добиени од овошје како папаја и ананас за пилинг и обновување на вашата кожа. Овој третман е дизајниран да ги отстрани мртвите клетки на кожата, да ги отвори порите и да открие свеж, сјаен тен. Совршен е за оние кои бараат неабразивно и смирувачко искуство со пилинг. Во BODY M нашите експерти за нега на кожа се посветени на обезбедување персонализирани искуства прилагодени на вашиот уникатен тип на кожа и грижи. Искусете ги ревитализирачките придобивки од ензимскиот пилинг и откријте ја помазната кожа со помладешки изглед. Оживејте го природниот сјај на вашата кожа со нашиот третман за лице со ензимски пилинг. Прифатете ја моќта на природата и науката за нега на кожата во BODY M, каде што се обединуваат убавината и велнесот.

Времетраење:
60 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU