Guinot LIft Summum

2000 ден

Oпис на производот:

  • 15 специфични масажни движења со активни состојки од растително потекло кои стимулираат синтеза на колаген XVIII и еластин во кожата. • Директно нанесување на хијалуронски серум со сферичен апликатор врз брчките и фините линии со кружни движења. • Биоцелулозна маска за лице со витамин Ц, екстракт од кора од махагони дрво и ектракт од алариа ескулента ( морска трева), единствен протокол со дополнителна маска со ефект на затегнување за врат и деколте како додаток на третманот. • Резултати до 47 % подобрување на тонусот на кожата, до 40 % подобрување на еластичноста до 96 % инстант лифтинг и фирминг ефект на лицето, вратот и деколтето.

Времетраење:
50 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU