Микродермоабразија во серија

1000 ден

Oпис на производот:

 Трансформирајте ја вашата кожа со врвниот третман за лице со микродермоабразија во Body M. Знаеме дека постигнувањето беспрекорен тен е врвен приоритет и затоа го воведовме овој напреден третман за да ви помогнеме да ја откриете вистинската убавина на вашата кожа. Нашиот третман за лице со микродермоабразија користи најсовремена технологија за нежен пилинг и обновување на вашата кожа. Оваа неинвазивна процедура ефикасно ги таргетира фините линии, брчките, старечките дамки и нерамната текстура на кожата, оставајќи ве помазна и помлада кожа. Во Body M, нашиот посветен тим на професионалци за нега на кожа е посветен да ви обезбеди приспособено искуство прилагодено на вашите уникатни потреби. Искусете ги ревитализирачките придобивки од микродермоабразијата и вратете ја вашата самодоверба со посветлен, помладешки тен. Кажете им збогум на несовршеностите на кожата и добредојде за блескавата кожа и новите вие. Откријте ја трансформативната моќ на микродермоабразијата во Body M и направете го првиот чекор кон беспрекорна кожа.

Времетраење:
60 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU