Мезопорација на лице

3000 ден

Oпис на производот:

 Доживејте ја иднината на негата на кожата со третманот за мезопорација во BODY M. Мезопорацијата е чекор напред во неинвазивната нега на кожата без игли што дава неверојатни резултати. Мезопорацијата користи напредна технологија за отворање на микро-канали во кожата, дозволувајќи им на моќните серуми и состојки за нега на кожата да навлезат длабоко во дермалните слоеви. Овој третман е дизајниран да одговори на широк спектар на проблематика за нега на кожата, од хидратација и подмладување до зацврстување и осветлување. Во BODY M, нашите квалификувани професионалци ја користат моќта на мезопорација та за да ви помогнат да ги постигнете вашите цели за нега на кожата. Резултатот? Подмладен, сјаен тен кој изгледа и се чувствува уште веднаш. Откријте ги трансформативните придобивки од мезопорацијата и кажете ѝ здраво на поздрава, поубава кожа. Искусете ја иднината на нега на кожата денес во BODY M.

Времетраење:
60 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU