Педикир без нокти

800 ден

Oпис на производот:

 Редовниот педикир дава големи бенефиции за вашето целокупно здравје и благосостојба.Тој исто така помага да се одржат стапалата млади и нежни. Зголемена циркулација на крвта. Ова помага да се подобри циркулацијата на крвта и да се подобри мобилноста на зглобовите. Подобрете го здравјето на ноктите. Со редовен педикир, шансите на вашите нокти да развијат габи и други инфекции се намалуваат. Добра идеја е да имате длабоко чистење, така што мртвите клетки од кожата на вашите стапала може да се отстранат. Тоа го поттикнува развојот на нови клетки, оставајќи ги ноктите посилни и поздрави. Де-стрес:Сите знаеме дека масажата на телото е одличен начин да се релаксирате и подмладите вашите нерви, но понекогаш се што е потребно за релаксација е масирање на нозете. Педикирот е одличен начин да се опуштите, истовремено подобрување на изгледот и чувството на вашите нозе.

Времетраење:
60 минути

Третмани за тело

Третмани за лице

Масажи

Депилација

Педикир

Маникир

Шминка

Ласерски третмани

Кавитација

LPG

Vacuslim

Cryolipolisa

Мадеро-терапија

Бразилска мадеро-терапија

RF на лице и тело

DS V line - колагенски конци

Guinot

Трипептиди

Микридермоабразија

Мезотерапија/мезопорација

Мадеро на лице

Кавијар третман

Јапонски третман

Green-peel третман

Farmona chem-peel

Ензимски пилинг

Dermamax

Plasma lift

Хемиски пилинг т50 т35

Хемиски PMP

Easy phutic

Hydra facial

Thalgo

Peel 2 glow

Hyalouron Etre Belle

Филери

Дијамантски третман

HI-FU