УСЛУГИ

Во нашиот салон нудиме широк спектар на услуги за нега на кожата, волуменски екстензии на трепки, услуги за депилација, ароматерапија, класичен и медицински педикир и маникир.

ПРОДУКТИ

Продуктите со кои располага студиото се внимателно избрани продукти од високо квалитетни светски брендови, избрани врз основа на нивните перформанси и квалитет.

АКАДЕМИЈА

Академијата за козметичари - Body M, која почна со работа во 2015та година, врши многубројни курсеви како: масер, шминка, козметичар и надградба на нокти.

ЗА НАС

Body M ги задоволува вашите потреби за убавина уште од 2005та година. Од нега на кожата и масажна терапија за подмладување, до професионална шминка – нашите вработени ќе ве разгалат и секој третман ќе биде прекрасно релаксирачко искуство. Уживајте во широкиот спектар на супериорни козметички третмани во удобна и пријателска атмосфера. Од микродермабразија до колаген маски и ензимски маски, нудиме широк спектар на услуги против стареење и нега на кожата. Исто така нудиме волуменски екстензии на трепки и комплет услуги за депилација. Нашите терапевти за убавина извршуваат различни услуги за масажа, вклучувајќи масажа со топли камења, ароматерапија и релаксирачки масажи. Body M нуди и широк спектар на бои од високо квалитетни брендови за гел, гелак и акрилик, класичен и медицински педикир и маникир.

ГАЛЕРИЈА

Gallery not found.

НАЈПОПУЛАРНИ ТРЕТМАНИ

  • Мезотерапија – со дермаролер или дермапен
  • Guinot хидродермија – револуционерен третман на кожа
  • Dermamax – третман на лице
  • Третмани на лице со овошни киселини
  • Микродермоабразија